Лек за киселини во желудникот

Лек за киселини во желудникот

Излечете ги киселините во желудникот со користење на природни лекови!


Дали некогаш сте биле разбудени од сон поради киселина во грлото или болка во горење во градите. Да Feeling scaredзнаете вие не сте единствениот кој ги има овие проблеми. Милиони луѓе ширум светот ги имаат истите симптоми на киселина/кислини во желдуникот. Но треба да знаете дека има лек и за овој проблем. Постојат многу природни лекови за киселина во желудникот. Најчесто лекарите препишуваат разновидни лекарстава за кислена но сепак тие само го блокираат лачењето на желудечна киселина но не го третираат вистинскиот проблем.

 

12 Шокантни симпотми на киселини во желудникот


 1. Јака болка и печење во стомакот, во градите и грлото!
 2. Болка веднаш под ребрата!
 3. Гасови и ждригање!
 4. Вртоглавица проследена со повраќање!
 5. Дури и после чаша вода се чуствувате преполн!
 6.  Сува и болно грло.
 7. Неварање на стомакот и постојано сврирење на цревата!
 8. Болка после јадење.
 9. Отежнато дишење и спиење.
 10. Постојано кашлање, тн. сува кашлица
 11. Симпотми на астма.
 12. Ви се лачи плунка како знак дека имате киселина.
 13. Раздразнет стомак

Киселина-Acid Reflux – Болка во долниот абдоминален дел!


Кога имате проблеми со киселина тогаш ке имате проблеми со долниот дел од абдоменот. Ова е познато како leakyGerd/Acid Reflux gut синдром или синдром на ослабени црева кои ги пропуштаат киселините од желудникот во цревата. Некаде ова се дијагностицира како IBS или нерегуларен дневен циклус, така да некои мора да одат неконтролирано во тоалет. IBS не е асоциран со воспаление или оштетување на колонот.

 

 

Причина за киселини во желудникот


Повеќе за ова може да прочитате од претходниот пост каде Хеликобактер бактеријата го нагризнува желудникот и на тој начин кај повеќето луге прави појава на киселина или чир на желудникот. Линкот до статијата може да ја прочитате од тука Stomach Bacteria called Helicobacter Pylori: Хеликобактер Пилори.

 

 

 

 

Лек за киселина во желудникот


Лекарите обично ги препипуваат истите апчиња за лекување на желудникот и за киселини во желудникот бидејќи треба да се намали киселината во желудникот на некој начин. Повеќе за ова може да прочитате тука само ќе ги набројам:

 • Нексиум
 • Ранитал
 • Ранитадине
 • Пантопразоле
 • Омепразол

 

Природен лек против болка и киселина во желудникот


За некои од работите треба да ги нарачате од здрави аптеки или од интернет како што правев јас. Апчињата кои ви се препишуваат од страна на докторите не секогаш работат она како сакаме. Јас сум имал киселина и воспаление на желудникот многу години па дури и со различни лекарства не успев да се излекувам. Се излекував на овој начин затоа и ја пишувам овоја статија, сега сум во целост илзекуван од сите симптоми наведени горе.
Licorice root and healing benefits

 • Сода една лажичка растворена во вода
 • Сок од зелка на гладно прочитатјте повеќе тука
 • Чај од Тасев Биле коренот или ликориш
 • Пудра од кора од брест
 • Апчиља од DGL Licorice или Тасев Биле
 • Пијте кефир, најдобро сами да си направите дома купете габа од познато лице и започнете да го квасите млекото. Многу вкусно и лесно за правење а во исто време внесувате многу позитивни бактерии во вашиот стомак па со тоа ја намалувате киселината.
 • Јаболкова киселина, нека биде органска или домашна по можност
 • Помалку храна, ама повеќе пати на денот
 • Ставете две перници додека спиете за да може киселината да остане во стомакот додека спиете
 • Мед со млеч една лажичка
 • Можете да ја видите и мојата рецепта која загарантирано ќе ви помонге. Сепак треба да се сте упорни и да ги купувате работите за да можете да ја држите оваа рецепта.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *